Час змін наприкінці року. Зміна КВЕДів.

 

КВЕД – це класифікатор видів економічної діяльності. При реєстрації підприємства обираються види діяльності , вносяться до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Додатково, КВЕДи вказують на довідці із статистики. Один суб’єкт підприємницької діяльності маю право обрати 6 КВЕД. Якщо підприємець вирішив змінити або доповнити якийсь вид своєї діяльності , йому потрібно подати державному реєстратору картки за формою № 4 або №11, в залежності від організаційно-правової форми діяльності компанії.


ВАЖЛИВО, що КВЕД впливає на такі серйозні питання як:

  • Достовірність бухгалтерської звітності

  • Розмір збору до Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

  • Отримання дозвільної документації, ліцензій, сертифікатів.


Документи, необхідні для зміни КВЕД:


Юридична особа-підприємець:


- Виписка про держреєстрацію;


- Довідка із статистики (ЄДРПОУ);


- Статут — якщо відбуваються зміни видів економічної діяльності, які зареєстровані в установленому порядку;


- Доручення. Надається в довільній формі на працівника підприємства, який подає документи;


Фізична особа-підприємець:


- Виписка про держреєстрацію;


- Довідка із статистики (ЄДРПОУ);


- Паспорт;


- ІПН;


- Нотаріально завірена довіреністі, якщо документи подає довірена особа.


Зміна КВЕДів – це важливе питання, яке потребую пильної уваги з боку підприємця. З 01.01.12 р. Держспоживстандарт затвердив Новий КВЕД, який повністю відповідає європейським стандартам. На сайті Держслужби статистики існує сервіс по визначенню кодів видів діяльності. Потреби у цій процедурі немає у разі, якщо почалася ліквідація підприємства.


Процедура зміни КВЕД одночасно проста і не дуже. Якщо взяти до уваги чисельну кількість бюрократичних аспектів, великі черги, то з’являється правильний висновок – звернутися до професіоналів, які не дадуть згаяти дорогий час. Який шлях обрати для зміни КВЕД – вирішувати лише підприємцю, але робимо важливе зауваження:


Старі КВЕДи діють до 31.12.13 року. З 01.01.14 вони будуть не дійсні!


За зміну КВЕДів не стягується державна сплата. Для економії часу, підприємство може оплатити послуги професіоналів, які візьмуть вирішення цього питання на себе. До кінця року залишись не так багато часу, тому потрібно активізуватися и привести свої документи до ладу.


Якщо своєчасно подумати про зміну кодів видів діяльності – можна запобігти багатьох проблемних ситуацій, уникнути черг та направити свою енергію на досягнення рентабельності підприємства, а не розтрачувати її у чисельних натовпах.