Зміна КВЕДів: актуальні питання

 

Що таке КВЕД?

КВЕД – це класифікатор видів економічної діяльності.

Коли потрібен КВЕД та його заміна?

КВЕД вибирають при реєстрації підприємства завдяки класифікатору, визначаються основні види діяльності, їх вносять до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) та вказують на довідці статистики.

Завжди, а особливо сьогодні, в житті юридичних та фізичних осіб-підприємців є актуальним питання зміни КВЕД. Підприємницька діяльність постійно зазнає змін. Власники бізнесу виходять на нові ринки, розширюють асортимент товарів та послуг, тому і потрібна зміна КВЕД.


Скільки КВЕДів може мати підприємець?

Один суб'єкт підприємницької діяльності може підібрати шість КВЕД.

Слід зазначити, що кожен підприємець, який виявляє бажання працювати за новим видом діяльності, має право змінити КВЕД.


Що потрібно знати про КВЕД?

Юридичні та фізичні особи-підприємці зобов’язані вести свою діяльність відповідно до заявлених видів КВЕД. Податкова інспекція контролює виконання цього правила.

Також КВЕД впливає на багато факторів, таких як: бухгалтерська звітність, розмір збору до ФССНВ, отримання дозволів та ліцензій та сертифікацію продукції.

Для юридичних осіб існує ще одна умова – види діяльності по КВЕД мають буди зазначені і у статуті підприємства.

Держстандарт затвердив новий класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» ( КВЕД), який відповідає європейським стандартам та вимогам, та з 1 січня 2012 року набув своєї чинності. У новому КВЕДі коди чотирьохзначні, та змінилися їх найменування.


Зміна КВЕД. Чи легко це зробити?

На перший погляд може здатися, що це легко та швидко, але ж це не так. Заповнюються та подаються реєстраційні картки, вносяться зміни в статут, має бути зібраний певний перелік документів, сплатити платіж за адміністративні послуги і тільки після цього можна звертатися до реєстратора. Після довгої підготовчої частини слід налаштуватися на величезні черги перед кабінетами в держінстанції. До того ж, потім потрібно звертатися до органу статистики для отримання нової довідки з ЄДРПОУ.


Альтернативний спосіб заміни КВЕД?

Якщо Ви ціните свій час та не бажаєте псувати свою нервову систему, радимо звернутися по професійну допомогу з питання зміни КВЕД. Документи, які будуть підтверджувати всі проведені зміни КВЕД, будуть доставлені в Ваш офіс в умовлений час.